Hyun Sook Tekin

TR     EN     DE
facebook

Biyografi

Hyun Sook Tekin

Hyun Sook Tekin

Güney Kore´de doğan sanatçı piyano eğitimine altı yaşında özel dersler alarak başladı. 1989-94 yılında Daegu’daki Genç Piyanistler Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı. 1996 yılındaki üniversite giriş sınavlarında Kyung Pook National University’nin Güzel Sanatlar ve Müzik Fakültesi’ne birinci olarak girdi ve Rektörlük Özel Bursu’nu kazandı. Prof. Jung´un öğrencisi olarak devam ettiği bu üniversitenin Piyano Ana Dalı ve Müzik Pedagojisi bölümlerinden 2000 yılında çok iyi dereceyle mezun oldu. Üniversite öğrenimi sırasında, 1996-1998 yılları arasında çeşitli profesyonel korolara piyano ile eşlik etti. 1999 yılında Daegu´daki Young Nam Operası´nda piyano çaldı. Bu konserlerin büyük bir kısmı Kore Devlet Televizyonu tarafından yayınlandı.

2000 yılında Almanya´ya gelen sanatçı, Berlin´de Prof. Kupfernagel ve Leipzig´de Prof. Erber´den dersler aldı. 2001 yılından itibaren Walter Gieseking ve Marguerite Long’un öğrencisi olan ünlü piyanist Prof. Klaus Schilde´nin öğrencisi olarak Weimar´da Hochschule für Musik-Franz Liszt´de almış olduğu Yüksek Lisans öğrenimini 2004 yılında çok iyi dereceyle tamamladı. Weimar´daki öğrenimi sırasında Prof. Beetz´den (Abegg Trio) oda müziği dersleri aldı. Ayrıca Prof. Mishory (Freiburg), Prof. Schirmer (Mannheim), Prof. Kehrer (Zürich) ve Prof. Mia Paul’un (North Texas Univ.) yanında Meisterkurs´ları başarıyla tamamladı.

Le rotavirus est un virus à ARN double brin qui se caractérise par la diversité génétique importante. Les différents serotypes de rotavirus ont été déterminées par la présence d'epitopes neutralisants sur la capside externe de l'enveloppe de protéine. À l'heure actuelle, 5 sérotypes stylo mont blanc pas cher de rotavirus (G1, G2, G3, G4, G9) sont les souches circulantes prédominants, comptant pour environ 95% des souches à travers le monde, bien qu'il y ait variabilité géographique considérable. Patient. 2012; 5 (2): 75-7. Cherchant ce qui compte: les patients comme des partenaires de recherche. Pour tester cette hypothèse, nous avons utilisé l'analyse en composantes indépendantes pour isoler le réseau dans un groupe de 13 sujets atteints de MA d'intensité légère et dans un groupe de 13 personnes âgées contrôles appariés pour l'âge comme ils ont effectué une tâche simple de traitement sensori-moteur. Trois conclusions importantes sont signalées. Coactivation éminent de l'hippocampe, détecté dans tous les groupes, suggère que le réseau par défaut en mode est étroitement associé à la transformation de la mémoire épisodique. Plusieurs études ont observé un risque accru d'infections respiratoires chez les sujets qui font l'exercice physique intense. La vitamine C a été montré à affecter certaines parties du système immunitaire, et barbour paris en conséquence il semble biologiquement concevable que cela pourrait avoir des effets sur l'augmentation de l'incidence des infections respiratoires causées par le stress physique intense. Dans ce rapport, les résultats de trois études contrôlées par placebo qui ont examiné l'effet de la supplémentation en vitamine C sur l'incidence du rhume chez les sujets de moins de stress physique aiguë sont analysés.
Piyano çalışmalarını 2004 yılından sonra İTÜ/MİAM´daki doktora öğrenimi sırasında Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca ile sürdüren sanatçı, Robert Schumann’ın edebi fikirlerle ilgili minyatür piyano parçaları hakkındaki doktora tezini Prof. Dr. Cihat Aşkın ve Prof. Judith Uluğ’un danışmanlığı altında tamamladı.

Afyon Klasik Müzik Festivali tarafından her yıl misafir sanatçı olarak davet edilen Dr. Tekin çok sayıda resitallar vermiştir. 2012 yılında Praguemodern Oda Orkestrasi ile birlikte festivalin açılış konserinde Mozart’ın piyano konçertosunu seslendirmiştir. 2013 yılında İtalya’daki Bologna Konservatuarı tarafından davet edilen sanatçı masterclass ve seminer vermiştir. Verona Piyano Festivali, Çağdaş Müzik Fesivali, Pharos Müzik Derneği, Piano Summer Ohrid ve St. John Festivaline düzenli olarak davet edilen sanatçi, ayrıca uluslararası sempozyumlara katılmakta ve makaleler yazmaktadır. Son olarak 2013 yılında Türkiye-Güney Kore Dostluk Haftası konseri için Ulvi Cemal Erkin’in konçertosunu Istanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirmistir. Bu konseri U. C. Erkin Vakfı tarafından büyük övgü almıştır.

Marmara Flüt Triosu Trio’le’nin üyesi olan sanatçı 2008 yılından beri Marmara Üniversitesi’nde çalışmaktadır. Doç. Dr. Hyun Sook Tekin 2013 yılından beri Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Sanatçının piyanistliği ve konsentrasyonu eleştirmenler ve seyirciler tarafından taktir edilmektedir. Eski piyano hocası Prof. Klaus Schilde sanatçı hakkında şunları söylüyor, ‘Sie versuchte immer in das Wesen und das Eigentliche der Werke einzudringen…dass ich sicher bin, dass Frau Tekin die o.a. Eigenschaften als wesenseigen immer behalten wird.’ (O her zaman eserin özüne ve aslına ulaşmak için çalıştı…Ben Tekin Hanım´ın bu belirleyici özelliğini daima koruyacağından eminim.)

Hyun Sook Tekin şimdiye kadar Kore, Japonya, Almanya, İtalya, Yunanistan, Makedonya ve Türkiye’de yüzden fazla solo resital ve oda müziği konserleri vermiştir.

bullet hover email hover menu arrow